TV Listings

Print HELP
To print correctly, please use the Print link.
Today
  1. Yesterday
  2. 10:00 AM Thruway Sports Talk
  3. 10:30 AM Thruway Sports Talk
  4. 11:00 AM Syracuse Sidelines
  5. 11:30 AM Syracuse Sidelines
  6. 12:00 PM Sled Head
  7. 12:30 PM Rush Outdoors
  8. 1:00 PM Center Circle
  9. 1:30 PM Thruway Sports Talk
  10. 2:00 PM Thruway Sports Talk
  11. 2:30 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  12. 4:30 PM College Lacrosse "Binghamton at Syracuse"
  13. 6:30 PM Syracuse Sidelines
  14. 7:00 PM Center Circle
  15. 7:30 PM Center Circle
  16. Last Night
  17. 8:00 PM Syracuse Sidelines
  18. 8:30 PM 2017 Draft Special
    • LIVE
  19. 10:30 PM Syracuse Sidelines
  20. 11:00 PM Center Circle
  21. 11:30 PM Syracuse Sidelines
  22. Today
  23. 12:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  24. 1:00 AM Prostate Problems? Get Relief Fast!
  25. 2:00 AM Facelift in Minutes at Home
  26. 3:00 AM I Hate My Aching Joints!
  27. 4:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  28. 5:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  29. 6:00 AM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  30. 8:00 AM Syracuse Sidelines
  31. 8:30 AM Syracuse Sidelines
  32. 9:00 AM Rush Outdoors
  33. 9:30 AM Sled Head
  34. 10:00 AM 2017 Draft Special
  35. 12:00 PM Syracuse Legends "John Wallace"
  36. 12:30 PM College Lacrosse "Quinnipiac at Siena"
  37. 2:30 PM Syracuse Sidelines
  38. 3:00 PM Syracuse Sidelines
  39. 3:30 PM Center Circle
  40. 4:00 PM Center Circle
  41. 4:30 PM Future Phenoms
  42. 5:00 PM Bengal Magazine
  43. 5:30 PM Center Circle
  44. 6:00 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  45. Tonight
  46. 8:00 PM Soccer "Dallas Cup, Liverpool FC Foundation vs. Knowsley Youth"
  47. 10:00 PM Syracuse Sidelines
  48. 10:30 PM Syracuse Sidelines
  49. 11:00 PM Center Circle
  50. 11:30 PM Center Circle
  51. Tomorrow
  52. 12:00 AM Airbrushed Perfection!
  53. 1:00 AM I Hate My Aching Joints!
  54. 2:00 AM Best Blower Ever!
  55. 3:00 AM Airbrushed Perfection!
  56. 4:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  57. 5:00 AM I Hate My Aching Joints!
  58. 6:00 AM Bengal Magazine
  59. 6:30 AM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  60. 8:30 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  61. 9:30 AM Center Circle
  62. 10:00 AM Center Circle
  63. 10:30 AM Sled Head
  64. 11:00 AM Rush Outdoors
  65. 11:30 AM Syracuse Legends "John Wallace"
  66. 12:00 PM Center Circle
  67. 12:30 PM Center Circle
  68. 1:00 PM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  69. 2:00 PM Soccer "Dallas Cup, Gordon Jago Supergroup, FC Dallas U18 Academy vs. CF Monterrey Rayados"
  70. 4:00 PM Raceline
    • TV-PG
  71. 4:30 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  72. 6:30 PM Conversations "Oscar Robertson"
  73. 7:00 PM Soccer "Dallas Cup, Liverpool FC Foundation vs. Knowsley Youth"
  74. Tomorrow Night
  75. 9:00 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  76. 11:00 PM Conversations "Andy North"
  77. 11:30 PM Conversations "Jason Kidd"
  78. Sunday, April 30
  79. 12:00 AM I Hate My Aching Joints!
  80. 1:00 AM How to Tighten Crepey Skin
  81. 2:00 AM How To Lighten Age Spots
  82. 3:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  83. 4:00 AM Airbrushed Perfection!
  84. 5:00 AM Hair Growth Secrets!
  85. 6:00 AM Soccer "Dallas Cup, Cedar Stars Academy vs. Baltimore Celtic"
  86. 8:00 AM Takedown Wrestling
  87. 8:30 AM Global Wrestling
  88. 9:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  89. 10:00 AM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  90. 12:00 PM Raceline
    • TV-PG
  91. 12:30 PM Sled Head
  92. 1:00 PM Outdoor Secrets
    • TV-PG
  93. 1:30 PM Rush Outdoors
  94. 2:00 PM Syracuse Legends "Simmons"
  95. 2:30 PM Soccer "Dallas Cup, Santa Clara Sporting vs. Queretaro FC Gallos Blancos"
  96. 4:30 PM Syracuse Legends "John Wallace"
  97. 5:00 PM Soccer "Dallas Cup, Liverpool FC Foundation vs. Knowsley Youth"
  98. 7:00 PM Conversations "Andy North"
  99. 7:30 PM Conversations "Jason Kidd"
  100. Sunday Night
  101. 8:00 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  102. 10:00 PM Soccer "Dallas Cup, Gordon Jago Supergroup, FC Dallas U18 Academy vs. CF Monterrey Rayados"
  103. Monday, May 1
  104. 12:00 AM I Hate My Aching Joints!
  105. 1:00 AM Best Blower Ever!
  106. 2:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  107. 3:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  108. 4:00 AM I Hate My Aching Joints!
  109. 5:00 AM Arthritis Pain?
  110. 6:00 AM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  111. 8:00 AM Conversations "Andy North"
  112. 8:30 AM Conversations "Jason Kidd"
  113. 9:00 AM Takedown Wrestling
  114. 9:30 AM Global Wrestling
  115. 10:00 AM The Outdoorsman
    • TV-G
  116. 10:30 AM Outdoor Secrets
    • TV-PG
  117. 11:00 AM Rush Outdoors
  118. 11:30 AM Sled Head
  119. 12:00 PM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  120. 1:00 PM Soccer "Dallas Cup, Cedar Stars Academy vs. Baltimore Celtic"
  121. 3:00 PM Soccer "Dallas Cup, Liverpool FC Foundation vs. Knowsley Youth"
  122. 5:00 PM Conversations "Andy North"
  123. 5:30 PM Conversations "Jason Kidd"
  124. 6:00 PM Thruway Sports Talk
    • NEW
  125. 6:30 PM Thruway Sports Talk
  126. 7:00 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  127. Monday Night
  128. 9:00 PM High School Lacrosse "Canandaigua at Hamburg"
  129. 11:00 PM Thruway Sports Talk
  130. 11:30 PM Thruway Sports Talk
  131. Tuesday, May 2
  132. 12:00 AM Landscaping Secrets
  133. 1:00 AM I Hate My Aching Joints!
  134. 2:00 AM Best Blower Ever!
  135. 3:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  136. 4:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  137. 5:00 AM That Damn Dog!
  138. 6:00 AM High School Lacrosse "Canandaigua at Hamburg"
  139. 8:00 AM Thruway Sports Talk
  140. 8:30 AM Thruway Sports Talk
  141. 9:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  142. 10:00 AM Takedown Wrestling
  143. 10:30 AM Global Wrestling
  144. 11:00 AM Sled Head
  145. 11:30 AM Conversations "Oscar Robertson"
  146. 12:00 PM Thruway Sports Talk
  147. 12:30 PM Thruway Sports Talk
  148. 1:00 PM Syracuse Legends "Simmons"
  149. 1:30 PM College Lacrosse "1995: Maryland vs. Syracuse"
  150. 4:00 PM High School Lacrosse "Canandaigua at Hamburg"
  151. 6:00 PM Syracuse Legends "Tim Green"
  152. 6:30 PM Thruway Sports Talk
  153. 7:00 PM Thruway Sports Talk
  154. 7:30 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
    • LIVE
  155. Tuesday Night
  156. 9:30 PM Thruway Sports Talk
  157. 10:00 PM Soccer "Dallas Cup, Gordon Jago Supergroup, FC Dallas U18 Academy vs. CF Monterrey Rayados"
  158. Wednesday, May 3
  159. 12:00 AM Shark Rocket - Ultra - Lightweight!
  160. 1:00 AM Landscaping Secrets
  161. 2:00 AM Love Songs of Rock N' Roll
  162. 3:00 AM Facelift in Minutes at Home
  163. 4:00 AM I Hate My Aching Joints!
  164. 5:00 AM Best Blower Ever!
  165. 6:00 AM College Lacrosse "2004: Navy vs. Syracuse"
  166. 9:00 AM Thruway Sports Talk
  167. 9:30 AM Thruway Sports Talk
  168. 10:00 AM Sled Head
  169. 10:30 AM Rush Outdoors
  170. 11:00 AM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  171. 1:00 PM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  172. 2:00 PM College Lacrosse "2007: Army at Syracuse"
  173. 4:00 PM College Lacrosse "1990: Loyola vs. Syracuse"
  174. 5:30 PM Saints Alive
  175. 6:00 PM Saints Alive
  176. 6:30 PM Center Circle
  177. 7:00 PM Center Circle
  178. 7:30 PM Thruway Sports Talk
  179. Wednesday Night
  180. 8:00 PM Thruway Sports Talk
  181. 8:30 PM Saints Alive
  182. 9:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  183. 11:00 PM Saints Alive
  184. 11:30 PM Thruway Sports Talk
  185. Thursday, May 4
  186. 12:00 AM Love Songs of Rock N' Roll
  187. 1:00 AM That Damn Dog!
  188. 2:00 AM I Hate My Aching Joints!
  189. 3:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  190. 4:00 AM I Hate My Aching Joints!
  191. 5:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  192. 6:00 AM College Lacrosse "2006: Massachusetts at Syracuse"
  193. 8:00 AM Thruway Sports Talk
  194. 8:30 AM Thruway Sports Talk
  195. 9:00 AM Center Circle
  196. 9:30 AM Center Circle
  197. 10:00 AM Thruway Sports Talk
  198. 10:30 AM Thruway Sports Talk
  199. 11:00 AM Takedown Wrestling
  200. 11:30 AM Global Wrestling
  201. 12:00 PM Sled Head
  202. 12:30 PM Center Circle
  203. 1:00 PM Center Circle
  204. 1:30 PM Thruway Sports Talk
  205. 2:00 PM Thruway Sports Talk
  206. 2:30 PM Conversations "Jason Kidd"
  207. 3:00 PM Saints Alive
  208. 3:30 PM Saints Alive
  209. 4:00 PM Soccer "Dallas Cup, Santa Clara Sporting vs. Queretaro FC Gallos Blancos"
  210. 6:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  211. Thursday Night
  212. 8:00 PM Syracuse Sidelines
  213. 8:30 PM Syracuse Sidelines
  214. 9:00 PM Center Circle
  215. 9:30 PM Saints Alive
  216. 10:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
    • NEW
  217. Friday, May 5
  218. 12:00 AM I Hate My Aching Joints!
  219. 1:00 AM Prostate Problems? Get Relief Fast!
  220. 2:00 AM Facelift in Minutes at Home
  221. 3:00 AM I Hate My Aching Joints!
  222. 4:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  223. 5:00 AM That Damn Dog!
  224. 6:00 AM Syracuse Sidelines
  225. 6:30 AM Syracuse Sidelines
  226. 7:00 AM Center Circle
  227. 7:30 AM Center Circle
  228. 8:00 AM Saints Alive
  229. 8:30 AM Sled Head
  230. 9:00 AM Takedown Wrestling
  231. 9:30 AM Global Wrestling
  232. 10:00 AM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  233. 12:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  234. 2:00 PM Saints Alive
  235. 2:30 PM Syracuse Sidelines
  236. 3:00 PM Syracuse Sidelines
  237. 3:30 PM Center Circle
  238. 4:00 PM Center Circle
  239. 4:30 PM Future Phenoms
  240. 5:00 PM Bengal Magazine
  241. 5:30 PM Center Circle
  242. 6:00 PM Syracuse Sidelines
  243. 6:30 PM Saints Alive
  244. 7:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  245. Friday Night
  246. 9:00 PM Syracuse Sidelines
  247. 9:30 PM Syracuse Sidelines
  248. 10:00 PM Center Circle
  249. 10:30 PM Center Circle
  250. 11:00 PM Syracuse Legends "Floyd Little"
  251. 11:30 PM Syracuse Legends "Tim Green"
  252. Saturday, May 6
  253. 12:00 AM Airbrushed Perfection!
  254. 1:00 AM Arthritis Pain?
  255. 2:00 AM Airbrushed Perfection!
  256. 3:00 AM Best Blower Ever!
  257. 4:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  258. 5:00 AM Airbrushed Perfection!
  259. 6:00 AM Bengal Magazine
  260. 6:30 AM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  261. 8:30 AM Syracuse Sidelines
  262. 9:00 AM Syracuse Sidelines
  263. 9:30 AM Center Circle
  264. 10:00 AM Center Circle
  265. 10:30 AM Sled Head
  266. 11:00 AM Rush Outdoors
  267. 11:30 AM Syracuse Sidelines
  268. 12:00 PM Center Circle
  269. 12:30 PM Saints Alive
  270. 1:00 PM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  271. 2:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  272. 4:00 PM College Lacrosse "1995: Maryland vs. Syracuse"
  273. 6:30 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  274. Saturday Night
  275. 8:30 PM College Lacrosse "1989: Johns Hopkins at Syracuse"
  276. 10:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  277. Sunday, May 7
  278. 12:00 AM I Hate My Aching Joints!
  279. 1:00 AM Best Blower Ever!
  280. 2:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  281. 3:00 AM Arthritis Pain?
  282. 4:00 AM Facelift in Minutes at Home
  283. 5:00 AM Stop Hiding Your Aging Neck
  284. 6:00 AM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  285. 8:00 AM Takedown Wrestling
  286. 8:30 AM Global Wrestling
  287. 9:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  288. 10:00 AM Sled Head
  289. 10:30 AM Outdoor Secrets
    • TV-PG
  290. 11:00 AM Rush Outdoors
  291. 11:30 AM Conversations "Oscar Robertson"
  292. 12:00 PM Raceline
    • TV-PG
  293. 12:30 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  294. 2:30 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  295. 4:30 PM Syracuse Legends "Floyd Little"
  296. 5:00 PM Syracuse Legends "Tim Green"
  297. 5:30 PM Syracuse Legends "Simmons"
  298. 6:00 PM Soccer "Dallas Cup, Gordon Jago Supergroup, FC Dallas U18 Academy vs. CF Monterrey Rayados"
  299. Sunday Night
  300. 8:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  301. 10:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  302. Monday, May 8
  303. 12:00 AM Paid Programming
  304. 1:00 AM Paid Programming
  305. 2:00 AM Paid Programming
  306. 3:00 AM Paid Programming
  307. 4:00 AM Paid Programming
  308. 5:00 AM Paid Programming
  309. 6:00 AM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class AA Tournament: Baldwin vs. Ossining"
  310. 7:30 AM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class D Tournament: Panama vs. Heuvelton"
  311. 9:00 AM Takedown Wrestling
  312. 9:30 AM Global Wrestling
  313. 10:00 AM The Outdoorsman
    • TV-G
  314. 10:30 AM Outdoor Secrets
    • TV-PG
  315. 11:00 AM Rush Outdoors
  316. 11:30 AM Softball 360
    • TV-G
  317. 12:00 PM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  318. 1:00 PM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class C Tournament: Port Jefferson vs. Watkins Glen"
  319. 2:30 PM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class B Tournament: Seton Catholic Central vs. Irvington"
  320. 4:00 PM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class A Tournament: Mendon vs. Jamesville-DeWitt"
  321. 5:30 PM Conversations "Jason Kidd"
  322. 6:00 PM Conversations "Andy North"
  323. 6:30 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class D Tournament: Moriah vs. Newfield"
  324. Monday Night
  325. 8:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  326. 10:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  327. Tuesday, May 9
  328. 12:00 AM Paid Programming
  329. 1:00 AM Paid Programming
  330. 2:00 AM Paid Programming
  331. 3:00 AM Paid Programming
  332. 4:00 AM Paid Programming
  333. 5:00 AM Paid Programming
  334. 6:00 AM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  335. 8:00 AM Syracuse Legends "John Wallace"
  336. 8:30 AM Conversations "Andy North"
  337. 9:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  338. 10:00 AM Takedown Wrestling
  339. 10:30 AM Global Wrestling
  340. 11:00 AM Softball 360
    • TV-G
  341. 11:30 AM Conversations "Oscar Robertson"
  342. 12:00 PM Outdoor Secrets
    • TV-PG
  343. 12:30 PM Rush Outdoors
  344. 1:00 PM Syracuse Legends "Simmons"
  345. 1:30 PM College Lacrosse "2004: Navy vs. Syracuse"
  346. 4:30 PM Future Phenoms
  347. 5:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  348. 7:00 PM Conversations "Andy North"
  349. 7:30 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class A Tournament: Our Lady of Lourdes vs. Irondequoit"
  350. Tuesday Night
  351. 9:00 PM Syracuse Legends "Floyd Little"
  352. 9:30 PM Syracuse Legends "Tim Green"
  353. 10:00 PM High School Lacrosse "Shaker at Shenendehowa"
    • NEW
  354. Wednesday, May 10
  355. 12:00 AM Paid Programming
  356. 1:00 AM Paid Programming
  357. 2:00 AM Paid Programming
  358. 3:00 AM Paid Programming
  359. 4:00 AM Paid Programming
  360. 5:00 AM Paid Programming
  361. 6:00 AM High School Lacrosse "Shaker at Shenendehowa"
  362. 8:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  363. 9:00 AM Takedown Wrestling
  364. 9:30 AM Global Wrestling
  365. 10:00 AM Softball 360
    • TV-G
  366. 10:30 AM Rush Outdoors
  367. 11:00 AM Global Wrestling
  368. 11:30 AM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class B Tournament: Seton Catholic Central vs. Irvington"
  369. 1:00 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class D Tournament: Moriah vs. Newfield"
  370. 2:30 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class A Tournament: Our Lady of Lourdes vs. Irondequoit"
  371. 4:00 PM Syracuse Legends "Floyd Little"
  372. 4:30 PM Syracuse Legends "Tim Green"
  373. 5:00 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class B Tournament: Canton vs. Westhill"
  374. 6:30 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class AA Tournament: Fairport vs. Mt. Vernon"
  375. Wednesday Night
  376. 8:00 PM High School Lacrosse "Shaker at Shenendehowa"
  377. 10:00 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class C Tournament: Moravia vs. Lake George"
  378. 11:30 PM Game Changers
  379. Thursday, May 11
  380. 12:00 AM Paid Programming
  381. 1:00 AM Paid Programming
  382. 2:00 AM Paid Programming
  383. 3:00 AM Paid Programming
  384. 4:00 AM Paid Programming
  385. 5:00 AM Paid Programming
  386. 6:00 AM High School Basketball "NYSPHSAA Class D Tournament: Moriah vs. Newfield"
  387. 7:30 AM High School Basketball "NYSPHSAA Class C Tournament: Moravia vs. Lake George"
  388. 9:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14