TV Listings

Print HELP
To print correctly, please use the Print link.
Today
  1. Yesterday
  2. 8:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  3. 9:00 AM Center Circle
  4. 9:30 AM Center Circle
  5. 10:00 AM Thruway Sports Talk
  6. 10:30 AM Thruway Sports Talk
  7. 11:00 AM Syracuse Sidelines
  8. 11:30 AM Syracuse Sidelines
  9. 12:00 PM Sled Head
  10. 12:30 PM Rush Outdoors
  11. 1:00 PM Center Circle
  12. 1:30 PM Thruway Sports Talk
  13. 2:00 PM Thruway Sports Talk
  14. 2:30 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  15. 4:30 PM College Lacrosse "Binghamton at Syracuse"
  16. 6:30 PM Syracuse Sidelines
  17. 7:00 PM Center Circle
  18. 7:30 PM Center Circle
  19. Last Night
  20. 8:00 PM Syracuse Sidelines
  21. 8:30 PM 2017 Draft Special
    • LIVE
  22. 10:30 PM Syracuse Sidelines
  23. 11:00 PM Center Circle
  24. 11:30 PM Syracuse Sidelines
  25. Today
  26. 12:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  27. 1:00 AM Prostate Problems? Get Relief Fast!
  28. 2:00 AM Facelift in Minutes at Home
  29. 3:00 AM I Hate My Aching Joints!
  30. 4:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  31. 5:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  32. 6:00 AM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  33. 8:00 AM Syracuse Sidelines
  34. 8:30 AM Syracuse Sidelines
  35. 9:00 AM Rush Outdoors
  36. 9:30 AM Sled Head
  37. 10:00 AM 2017 Draft Special
  38. 12:00 PM Syracuse Legends "John Wallace"
  39. 12:30 PM College Lacrosse "Quinnipiac at Siena"
  40. 2:30 PM Syracuse Sidelines
  41. 3:00 PM Syracuse Sidelines
  42. 3:30 PM Center Circle
  43. 4:00 PM Center Circle
  44. 4:30 PM Future Phenoms
  45. 5:00 PM Bengal Magazine
  46. 5:30 PM Center Circle
  47. 6:00 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  48. Tonight
  49. 8:00 PM Soccer "Dallas Cup, Liverpool FC Foundation vs. Knowsley Youth"
  50. 10:00 PM Syracuse Sidelines
  51. 10:30 PM Syracuse Sidelines
  52. 11:00 PM Center Circle
  53. 11:30 PM Center Circle
  54. Tomorrow
  55. 12:00 AM Airbrushed Perfection!
  56. 1:00 AM I Hate My Aching Joints!
  57. 2:00 AM Best Blower Ever!
  58. 3:00 AM Airbrushed Perfection!
  59. 4:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  60. 5:00 AM I Hate My Aching Joints!
  61. 6:00 AM Bengal Magazine
  62. 6:30 AM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  63. 8:30 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  64. 9:30 AM Center Circle
  65. 10:00 AM Center Circle
  66. 10:30 AM Sled Head
  67. 11:00 AM Rush Outdoors
  68. 11:30 AM Syracuse Legends "John Wallace"
  69. 12:00 PM Center Circle
  70. 12:30 PM Center Circle
  71. 1:00 PM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  72. 2:00 PM Soccer "Dallas Cup, Gordon Jago Supergroup, FC Dallas U18 Academy vs. CF Monterrey Rayados"
  73. 4:00 PM Raceline
    • TV-PG
  74. 4:30 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  75. 6:30 PM Conversations "Oscar Robertson"
  76. 7:00 PM Soccer "Dallas Cup, Liverpool FC Foundation vs. Knowsley Youth"
  77. Tomorrow Night
  78. 9:00 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  79. 11:00 PM Conversations "Andy North"
  80. 11:30 PM Conversations "Jason Kidd"
  81. Sunday, April 30
  82. 12:00 AM I Hate My Aching Joints!
  83. 1:00 AM How to Tighten Crepey Skin
  84. 2:00 AM How To Lighten Age Spots
  85. 3:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  86. 4:00 AM Airbrushed Perfection!
  87. 5:00 AM Hair Growth Secrets!
  88. 6:00 AM Soccer "Dallas Cup, Cedar Stars Academy vs. Baltimore Celtic"
  89. 8:00 AM Takedown Wrestling
  90. 8:30 AM Global Wrestling
  91. 9:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  92. 10:00 AM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  93. 12:00 PM Raceline
    • TV-PG
  94. 12:30 PM Sled Head
  95. 1:00 PM Outdoor Secrets
    • TV-PG
  96. 1:30 PM Rush Outdoors
  97. 2:00 PM Syracuse Legends "Simmons"
  98. 2:30 PM Soccer "Dallas Cup, Santa Clara Sporting vs. Queretaro FC Gallos Blancos"
  99. 4:30 PM Syracuse Legends "John Wallace"
  100. 5:00 PM Soccer "Dallas Cup, Liverpool FC Foundation vs. Knowsley Youth"
  101. 7:00 PM Conversations "Andy North"
  102. 7:30 PM Conversations "Jason Kidd"
  103. Sunday Night
  104. 8:00 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  105. 10:00 PM Soccer "Dallas Cup, Gordon Jago Supergroup, FC Dallas U18 Academy vs. CF Monterrey Rayados"
  106. Monday, May 1
  107. 12:00 AM I Hate My Aching Joints!
  108. 1:00 AM Best Blower Ever!
  109. 2:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  110. 3:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  111. 4:00 AM I Hate My Aching Joints!
  112. 5:00 AM Arthritis Pain?
  113. 6:00 AM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  114. 8:00 AM Conversations "Andy North"
  115. 8:30 AM Conversations "Jason Kidd"
  116. 9:00 AM Takedown Wrestling
  117. 9:30 AM Global Wrestling
  118. 10:00 AM The Outdoorsman
    • TV-G
  119. 10:30 AM Outdoor Secrets
    • TV-PG
  120. 11:00 AM Rush Outdoors
  121. 11:30 AM Sled Head
  122. 12:00 PM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  123. 1:00 PM Soccer "Dallas Cup, Cedar Stars Academy vs. Baltimore Celtic"
  124. 3:00 PM Soccer "Dallas Cup, Liverpool FC Foundation vs. Knowsley Youth"
  125. 5:00 PM Conversations "Andy North"
  126. 5:30 PM Conversations "Jason Kidd"
  127. 6:00 PM Thruway Sports Talk
    • NEW
  128. 6:30 PM Thruway Sports Talk
  129. 7:00 PM College Lacrosse "Nazareth at RIT"
  130. Monday Night
  131. 9:00 PM High School Lacrosse "Canandaigua at Hamburg"
  132. 11:00 PM Thruway Sports Talk
  133. 11:30 PM Thruway Sports Talk
  134. Tuesday, May 2
  135. 12:00 AM Landscaping Secrets
  136. 1:00 AM I Hate My Aching Joints!
  137. 2:00 AM Best Blower Ever!
  138. 3:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  139. 4:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  140. 5:00 AM That Damn Dog!
  141. 6:00 AM High School Lacrosse "Canandaigua at Hamburg"
  142. 8:00 AM Thruway Sports Talk
  143. 8:30 AM Thruway Sports Talk
  144. 9:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  145. 10:00 AM Takedown Wrestling
  146. 10:30 AM Global Wrestling
  147. 11:00 AM Sled Head
  148. 11:30 AM Conversations "Oscar Robertson"
  149. 12:00 PM Thruway Sports Talk
  150. 12:30 PM Thruway Sports Talk
  151. 1:00 PM Syracuse Legends "Simmons"
  152. 1:30 PM College Lacrosse "1995: Maryland vs. Syracuse"
  153. 4:00 PM High School Lacrosse "Canandaigua at Hamburg"
  154. 6:00 PM Syracuse Legends "Tim Green"
  155. 6:30 PM Thruway Sports Talk
  156. 7:00 PM Thruway Sports Talk
  157. 7:30 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
    • LIVE
  158. Tuesday Night
  159. 9:30 PM Thruway Sports Talk
  160. 10:00 PM Soccer "Dallas Cup, Gordon Jago Supergroup, FC Dallas U18 Academy vs. CF Monterrey Rayados"
  161. Wednesday, May 3
  162. 12:00 AM Shark Rocket - Ultra - Lightweight!
  163. 1:00 AM Landscaping Secrets
  164. 2:00 AM Love Songs of Rock N' Roll
  165. 3:00 AM Facelift in Minutes at Home
  166. 4:00 AM I Hate My Aching Joints!
  167. 5:00 AM Best Blower Ever!
  168. 6:00 AM College Lacrosse "2004: Navy vs. Syracuse"
  169. 9:00 AM Thruway Sports Talk
  170. 9:30 AM Thruway Sports Talk
  171. 10:00 AM Sled Head
  172. 10:30 AM Rush Outdoors
  173. 11:00 AM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  174. 1:00 PM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  175. 2:00 PM College Lacrosse "2007: Army at Syracuse"
  176. 4:00 PM College Lacrosse "1990: Loyola vs. Syracuse"
  177. 5:30 PM Saints Alive
  178. 6:00 PM Saints Alive
  179. 6:30 PM Center Circle
  180. 7:00 PM Center Circle
  181. 7:30 PM Thruway Sports Talk
  182. Wednesday Night
  183. 8:00 PM Thruway Sports Talk
  184. 8:30 PM Saints Alive
  185. 9:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  186. 11:00 PM Saints Alive
  187. 11:30 PM Thruway Sports Talk
  188. Thursday, May 4
  189. 12:00 AM Love Songs of Rock N' Roll
  190. 1:00 AM That Damn Dog!
  191. 2:00 AM I Hate My Aching Joints!
  192. 3:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  193. 4:00 AM I Hate My Aching Joints!
  194. 5:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  195. 6:00 AM College Lacrosse "2006: Massachusetts at Syracuse"
  196. 8:00 AM Thruway Sports Talk
  197. 8:30 AM Thruway Sports Talk
  198. 9:00 AM Center Circle
  199. 9:30 AM Center Circle
  200. 10:00 AM Thruway Sports Talk
  201. 10:30 AM Thruway Sports Talk
  202. 11:00 AM Takedown Wrestling
  203. 11:30 AM Global Wrestling
  204. 12:00 PM Sled Head
  205. 12:30 PM Center Circle
  206. 1:00 PM Center Circle
  207. 1:30 PM Thruway Sports Talk
  208. 2:00 PM Thruway Sports Talk
  209. 2:30 PM Conversations "Jason Kidd"
  210. 3:00 PM Saints Alive
  211. 3:30 PM Saints Alive
  212. 4:00 PM Soccer "Dallas Cup, Santa Clara Sporting vs. Queretaro FC Gallos Blancos"
  213. 6:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  214. Thursday Night
  215. 8:00 PM Syracuse Sidelines
  216. 8:30 PM Syracuse Sidelines
  217. 9:00 PM Center Circle
  218. 9:30 PM Saints Alive
  219. 10:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
    • NEW
  220. Friday, May 5
  221. 12:00 AM I Hate My Aching Joints!
  222. 1:00 AM Prostate Problems? Get Relief Fast!
  223. 2:00 AM Facelift in Minutes at Home
  224. 3:00 AM I Hate My Aching Joints!
  225. 4:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  226. 5:00 AM That Damn Dog!
  227. 6:00 AM Syracuse Sidelines
  228. 6:30 AM Syracuse Sidelines
  229. 7:00 AM Center Circle
  230. 7:30 AM Center Circle
  231. 8:00 AM Saints Alive
  232. 8:30 AM Sled Head
  233. 9:00 AM Takedown Wrestling
  234. 9:30 AM Global Wrestling
  235. 10:00 AM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  236. 12:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  237. 2:00 PM Saints Alive
  238. 2:30 PM Syracuse Sidelines
  239. 3:00 PM Syracuse Sidelines
  240. 3:30 PM Center Circle
  241. 4:00 PM Center Circle
  242. 4:30 PM Future Phenoms
  243. 5:00 PM Bengal Magazine
  244. 5:30 PM Center Circle
  245. 6:00 PM Syracuse Sidelines
  246. 6:30 PM Saints Alive
  247. 7:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  248. Friday Night
  249. 9:00 PM Syracuse Sidelines
  250. 9:30 PM Syracuse Sidelines
  251. 10:00 PM Center Circle
  252. 10:30 PM Center Circle
  253. 11:00 PM Syracuse Legends "Floyd Little"
  254. 11:30 PM Syracuse Legends "Tim Green"
  255. Saturday, May 6
  256. 12:00 AM Airbrushed Perfection!
  257. 1:00 AM Arthritis Pain?
  258. 2:00 AM Airbrushed Perfection!
  259. 3:00 AM Best Blower Ever!
  260. 4:00 AM Thicker Hair - Guaranteed!
  261. 5:00 AM Airbrushed Perfection!
  262. 6:00 AM Bengal Magazine
  263. 6:30 AM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  264. 8:30 AM Syracuse Sidelines
  265. 9:00 AM Syracuse Sidelines
  266. 9:30 AM Center Circle
  267. 10:00 AM Center Circle
  268. 10:30 AM Sled Head
  269. 11:00 AM Rush Outdoors
  270. 11:30 AM Syracuse Sidelines
  271. 12:00 PM Center Circle
  272. 12:30 PM Saints Alive
  273. 1:00 PM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  274. 2:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  275. 4:00 PM College Lacrosse "1995: Maryland vs. Syracuse"
  276. 6:30 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  277. Saturday Night
  278. 8:30 PM College Lacrosse "1989: Johns Hopkins at Syracuse"
  279. 10:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  280. Sunday, May 7
  281. 12:00 AM I Hate My Aching Joints!
  282. 1:00 AM Best Blower Ever!
  283. 2:00 AM Cindy Crawford's Skin Secrets
  284. 3:00 AM Arthritis Pain?
  285. 4:00 AM Facelift in Minutes at Home
  286. 5:00 AM Stop Hiding Your Aging Neck
  287. 6:00 AM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  288. 8:00 AM Takedown Wrestling
  289. 8:30 AM Global Wrestling
  290. 9:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  291. 10:00 AM Sled Head
  292. 10:30 AM Outdoor Secrets
    • TV-PG
  293. 11:00 AM Rush Outdoors
  294. 11:30 AM Conversations "Oscar Robertson"
  295. 12:00 PM Raceline
    • TV-PG
  296. 12:30 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  297. 2:30 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  298. 4:30 PM Syracuse Legends "Floyd Little"
  299. 5:00 PM Syracuse Legends "Tim Green"
  300. 5:30 PM Syracuse Legends "Simmons"
  301. 6:00 PM Soccer "Dallas Cup, Gordon Jago Supergroup, FC Dallas U18 Academy vs. CF Monterrey Rayados"
  302. Sunday Night
  303. 8:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  304. 10:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  305. Monday, May 8
  306. 12:00 AM Paid Programming
  307. 1:00 AM Paid Programming
  308. 2:00 AM Paid Programming
  309. 3:00 AM Paid Programming
  310. 4:00 AM Paid Programming
  311. 5:00 AM Paid Programming
  312. 6:00 AM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class AA Tournament: Baldwin vs. Ossining"
  313. 7:30 AM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class D Tournament: Panama vs. Heuvelton"
  314. 9:00 AM Takedown Wrestling
  315. 9:30 AM Global Wrestling
  316. 10:00 AM The Outdoorsman
    • TV-G
  317. 10:30 AM Outdoor Secrets
    • TV-PG
  318. 11:00 AM Rush Outdoors
  319. 11:30 AM Softball 360
    • TV-G
  320. 12:00 PM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  321. 1:00 PM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class C Tournament: Port Jefferson vs. Watkins Glen"
  322. 2:30 PM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class B Tournament: Seton Catholic Central vs. Irvington"
  323. 4:00 PM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class A Tournament: Mendon vs. Jamesville-DeWitt"
  324. 5:30 PM Conversations "Jason Kidd"
  325. 6:00 PM Conversations "Andy North"
  326. 6:30 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class D Tournament: Moriah vs. Newfield"
  327. Monday Night
  328. 8:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  329. 10:00 PM Syracuse University 2017: Cuse Awards
  330. Tuesday, May 9
  331. 12:00 AM Paid Programming
  332. 1:00 AM Paid Programming
  333. 2:00 AM Paid Programming
  334. 3:00 AM Paid Programming
  335. 4:00 AM Paid Programming
  336. 5:00 AM Paid Programming
  337. 6:00 AM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  338. 8:00 AM Syracuse Legends "John Wallace"
  339. 8:30 AM Conversations "Andy North"
  340. 9:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  341. 10:00 AM Takedown Wrestling
  342. 10:30 AM Global Wrestling
  343. 11:00 AM Softball 360
    • TV-G
  344. 11:30 AM Conversations "Oscar Robertson"
  345. 12:00 PM Outdoor Secrets
    • TV-PG
  346. 12:30 PM Rush Outdoors
  347. 1:00 PM Syracuse Legends "Simmons"
  348. 1:30 PM College Lacrosse "2004: Navy vs. Syracuse"
  349. 4:30 PM Future Phenoms
  350. 5:00 PM High School Lacrosse "Irondequoit vs. Penfield"
  351. 7:00 PM Conversations "Andy North"
  352. 7:30 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class A Tournament: Our Lady of Lourdes vs. Irondequoit"
  353. Tuesday Night
  354. 9:00 PM Syracuse Legends "Floyd Little"
  355. 9:30 PM Syracuse Legends "Tim Green"
  356. 10:00 PM High School Lacrosse "Shaker at Shenendehowa"
    • NEW
  357. Wednesday, May 10
  358. 12:00 AM Paid Programming
  359. 1:00 AM Paid Programming
  360. 2:00 AM Paid Programming
  361. 3:00 AM Paid Programming
  362. 4:00 AM Paid Programming
  363. 5:00 AM Paid Programming
  364. 6:00 AM High School Lacrosse "Shaker at Shenendehowa"
  365. 8:00 AM Heartland Poker Tour
    • TV-14
  366. 9:00 AM Takedown Wrestling
  367. 9:30 AM Global Wrestling
  368. 10:00 AM Softball 360
    • TV-G
  369. 10:30 AM Rush Outdoors
  370. 11:00 AM Global Wrestling
  371. 11:30 AM Girls High School Basketball "NYSPHSAA Class B Tournament: Seton Catholic Central vs. Irvington"
  372. 1:00 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class D Tournament: Moriah vs. Newfield"
  373. 2:30 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class A Tournament: Our Lady of Lourdes vs. Irondequoit"
  374. 4:00 PM Syracuse Legends "Floyd Little"
  375. 4:30 PM Syracuse Legends "Tim Green"
  376. 5:00 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class B Tournament: Canton vs. Westhill"
  377. 6:30 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class AA Tournament: Fairport vs. Mt. Vernon"
  378. Wednesday Night
  379. 8:00 PM High School Lacrosse "Shaker at Shenendehowa"
  380. 10:00 PM High School Basketball "NYSPHSAA Class C Tournament: Moravia vs. Lake George"
  381. 11:30 PM Game Changers
  382. Thursday, May 11
  383. 12:00 AM Paid Programming
  384. 1:00 AM Paid Programming
  385. 2:00 AM Paid Programming
  386. 3:00 AM Paid Programming
  387. 4:00 AM Paid Programming
  388. 5:00 AM Paid Programming
  389. 6:00 AM High School Basketball "NYSPHSAA Class D Tournament: Moriah vs. Newfield"
  390. 7:30 AM High School Basketball "NYSPHSAA Class C Tournament: Moravia vs. Lake George"